ارتباط آسپیرین و سرطان پستان

 

بر اساس پژوهشهای جدید مصرف روزانه یک عدد آسپیرین میتواند مانع سرطان پستان شود.این مطالعه در موسسه پژوهشی سرطان مرکز پزشکی امور سربازان بازنشسته در شهر کانزاس انجام و نشان داده شد که بین مصرف آسپیرین با دوز کم که هر شخص به‌طورمعمول برای تسکین درد و جلوگیری از لخته شدن خون استفاده می‌کندو ممانعت از گسترش و عود سرطان پستان در زنان ارتباط وجود دارد.

همان‌طور که می‌دانیم این تحقیق، اولین تحقیق بر روی خواص ضد سرطان آسپیرین نیست. در جولای 2014 هم نتایج تحقیقاتی را بر روی ارتباط بین مصرف آسپیرین و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در زنان منتشر شد. همچنین در سال 2014 تحقیقی که در دانشگاه تگزاس در آستین انجام شد، به این نتیجه رسید که مصرف منظم آسپیرین می‌تواند عود سرطان پستان را در زنانی که اضافه‌وزن دارند و چاق هستند به نصف کاهش دهد.رژیم روزانه آسپیرین با دوز کم تقریبا رشد تومور سرطان پستان در موش‌های آزمایشگاهی را نصف می‌کند. این گروه تحقیقاتی دریافته است که آسپیرین تجدید سلول‌های سرطان پستان را متوقف می‌کند و بنابراین این سلول‌ها نمی‌توانند رشد کنند یا تجدید شوند. همچنین پژوهشگران معتقدند مصرف روزانه آسپیرین از بروز سرطان پستان جلوگیری می‌کند. محققین می‌گویند، افراد به دلیل اثرات جانبی این دارو مانند خونریزی داخلی قبل از مصرف روزانه یک دوز از آسپیرین باید با پزشک خود مشورت کنند.

/ 1 نظر / 28 بازدید
کریو رایگان

اکانت کریو رایگان...با قابلیت بروز رسانی خودکار nod32‎ http://www.aparat.com/v/TlNic server : kerio.mrtunnel.ir user : public password : secret‎