مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

سرمه متشکل از موادی ناشناخته از قبیل دوده است که برای چشم و به ویژه چشم نوزادان به هیچ وجه سودمند نیست.

دکتر محمد مهدی پرورش چشم پزشک و فوق تخصص جراحی شبکیه و زجاجیه به خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران گفت: سرمه کشیدن به چشم نوزاد در بدو تولد، از جمله راه‌های تقویتی سنتی محسوب می‌شود که کاربرد خانگی دارد نه علمی.

دکتر پژمان بختیاری فوق تخصص بیماری های قرنیه هم به خبرنگار ایسنا گفت: مواد آرایشی استفاده شده از عناصری تشکیل شده است که باید روی پوست پلک و یا تارهای مژه به کار رود و استفاده از آنها درون پلک مضر است.

وی اضافه کرد: گاهی ذراتی را درون چشم بیمار و همراه اشک او می توان پیدا کرد که باقی مانده مواد آرایشی است، در حالی که به هیچ وجه این مواد نباید وارد چشم شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: مطالعات نشان می‌دهد که برخی از مواد آرایشی می تواند به سطح چشم و مجاری اشکی صدمه وارد کند.

[ چهارشنبه ۱٤ اسفند ۱۳۸٧ ] [ ٩:۳٩ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب