مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

پژوهشگران می‌گویند: نوشیدن چای به طور منظم و روزانه به کاهش استرس و اثرات نامطلوب آن بر بدن کمک می‌کند .

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، پژوهشگران دانشگاه کالج لندن در بررسی‌های اخیر خود روی مزایای مصرف چای دریافته‌اند؛ در بدن مردانی که روزانه چهار نوبت و به مدت شش هفته چای سیاه نوشیده‌اند میزان هورمون استرس بسیار کمتر از گروهی است که از این نوشیدنی مصرف نکرده بودند.


به گفته پژوهشگران؛ هورمون استرس کورتیزول نام دارد و در صورتی که ترشح آن از حد طبیعی افزایش یابد عواقب نامطلوبی برای جسم و روان انسان می‌تواند داشته باشد.

نتایج تحقیق اخیر در مجله «سایکوفارماکولوژی» منتشر شده است.

این پژوهش همچنین نشان داد: افرادی که پس از انجام یک کار استرس زا چای می‌نوشند، بیشتر احساس آرامش بدست می‌آورند.

دکتر اندرو استپتو رییس و محقق دپارتمان اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در دانشگاه کالج لندن در این باره اظهار داشت: یافته اخیر در بسیاری از مواد پزشکی می‌تواند تاثیر مثبت و کارآمد داشته باشد.

وی افزود: تسکین تنش و استرس پس از تجربه یک کار یا حادثه پر استرس اگر به کندی صورت گیرد می‌تواند خطر بیشتر ابتلا به بیماریهای مزمن مانند بیماریهای قلبی عروقی را در پی داشته باشد.

تحقیقات ما نشان می‌دهد که چای تاثیر قابل توجهی در بازگرداندن میزان هورمون کورتیزول به حد طبیعی دارد.

در این پژوهش تاثیر سایر نوشیدنی‌ها مانند قهوه و نوشیدنی‌های کافئین دار در کنار چای سیاه مورد بررسی قرار گرفت اما در پایان بررسی‌ها معلوم شد؛ افرادی که چای سیاه مصرف کرده بودند پس از یک کار پرتنش 47 درصد کاهش کورتیزول داشتند در حالی که این رقم در بین گروه‌هایی که از نوشیدنی‌های دیگر مصرف کرده بودند 27 درصد بود.

[ یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸٧ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب