مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

محققان معتقدند: با توجه به میزان بالای اختلالات روانی از جمله افسردگی در بین زوجهای نابارور، ارائه خدمات مشاوره به این افراد ضروریست.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، این پژوهش توسط متخصصان روانپزشکی دانشکده علوم پزشکی گناباد با هدف مقایسه همه‌گیر شناسی افسردگی بین زوج‌های نابارور و بارور انجام شده است.

مطالعات انجام شده بر 91 زوج نابارور و 91 زوج بارور نشان می دهد که میزان افسردگی زوج‌های نابارور به طور معناداری بیش از میزان افسردگی در بین زوج‌های بارور است.

 


همچنین میزان افسردگی در زنان نابارور بیشتر از میزان افسردگی در مردان نابارور است.

براساس نتایج تحقیقات انجام شده افسردگی می تواند تأثیر مهمی در زندگی فرد ناباروراز جمله پیگیری درمان ناباروری، امیدواری خود به آینده و تداوم پیوند یک زوج داشته باشد.

لازم به ذکر است که میزان افسردگی در زوج های با مدت ناباروری یک تا 3 سال با زوج‌های با مدت ناباروری بیشتر از 3 سال، بیشتر است.

این محققان توصیه می‌کنند: با توجه به آمار میزان افسردگی در زوج‌های نابارور لازم است که در مراکز درمان ناباروری جایگاهی برای ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی در نظر گرفته شود.

 

[ پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۸٧ ] [ ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب