مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

منبع : ایسنا

امگا – 3 علائم افسردگی و حتی استرس و پریشانی مربوط به یائسگی و یا پیش از یائسگی را در زنان تخفیف می‌دهد.

مایکل لوکاس عضو هیات علمی پزشکی دانشگاه لاوال و دستیاران وی در این پژوهش روی 120 زن بازنشسته در سنین بین 40 تا 55 سالگی مطالعه کرده‌اند. این زنان به دو گروه تقسیم شدند. به گروه اول روزانه سه کپسول ژله‌ای حاوی یک گرم اسید چرب امگا- 3 با منشا دریایی یا EPA ‌به مدت هشت هفته داده است. در مورد گروه دوم نیز همین روش بکار گرفته شد با این تفاوت که کپسولهای ژله‌ای گروه دوم حاوی روغن دانه آفتابگردان بدون EPA بود. نتایج آزمایشات که قبل و بعد از هشت هفته انجام شدند، نشان داد که امگا-3 به میزان قابل توجهی در بهبود حال زنانی که دچار علائم پریشانی روانی و افسردگی خفیف هستند، موثر و سودمند است.

 


دکتر لوکاس درباره نتایج این تحقیق اظهار داشت: تفاوتهایی که مابین این دو گروه مشاهده کردیم بسیار مهم و قابل توجه هستند. بویژه اینکه متوجه شدیم امگا-3 عوارض جانبی بسیار اندکی دارد و برای سلامت قلب و عروق مفید است.

وی تصریح کرد: اما درعین حال این روش در مورد گروه کوچکی از زنانی که دچار علائم شدید افسردگی بودند،‌تاثیر مثبتی نداشته است. همچنین بر اساس این تحقیق زنان یائسه که دچار گرگرفتگی بودند پس از مصرف امگا-3، میزان گر گرفتگی آنها کاهش پیدا کرد. جزئیات این تحقیق در مجله آنلاین «یائسگی» منتشر شده است.

محققان می‌گویند: تغییرات هورمونی قابل توجه در زنان که مربوط به پدیده یائسگی می‌شود اغلب مشکلاتی را در جسم و خلق و خوی آنها بوجود می‌آورد که گاهی تاثیر مصرف امگا-3 برای تخفیف این مشکلات به اندازه هورمون درمانی و مصرف داروهای ضد افسردگی می‌تواند موثر باشد.

[ شنبه ۱٩ بهمن ۱۳۸٧ ] [ ٩:٠٧ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب