مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

نتایج نهایی یک بررسی حاکی است، مشکلات اجتماعی، اقتصادی و نیز متغییرهای مرتبط با ازدواج، با همسرآزاری ارتباط مستقیم دارند.

به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، در پژوهشی که توسط دکتر حمیدرضا فرخ اسلاملو ـ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ـ با هدف شناسایی عوامل خطر منجر به بروز خشونت جسمی علیه زنان همسردار شده است، همسرآزاری رفتار خشن وابسته به جنسیتی است که موجب آسیب شدید و یا آسیب جسمی، جنسی یا روانی و ضرر به زنان همسردار می‌شود.

یافته‌های این پژوهش که بر روی 133 زن متاهل مراجعه کننده به پزشکی قانونی برای شکایت علیه همسرآزاری انجام شده، حاکی است خشونت علیه زنان همسردار شامل طیف وسیعی از اعمال عمدی خشن جسمی، روانی، عاطفی، کلامی و جنسی از سوی همسرانشان می‌شود.

بر اساس این مطالعه، برخورداری از سطح تحصیلات بالا و شاغل بودن زنان موجب شناخت بیشتر آن‌ها از حقوق اجتماعی و قانونی خود شده و زنان برای دستیابی به حقوق اولیه و اساسی خود واکنش‌های قانونمندتری نشان می‌دهند.

گفتنی است یکی از مصادیق خشونت خانگی، پدیده خشونت علیه زنان از سوی همسرانشان است که سالانه سلامت فردی و آسایش میلیون‌ها زن را مختل می‌کند، به طوری که طبق گزارش بانک جهانی، خشونت خانوادگی علیه زنان بیش از سرطان پستان، رحم و تصادفات، سبب از بین رفتن سلامت زنان 15 تا 46 ساله می‌شود

[ شنبه ۱٢ بهمن ۱۳۸٧ ] [ ۸:٥٠ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب