مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

یک متخصص ارولوژی گفت: بیش از 40 درصد افراد جامعه از اختلال در توانایی جنسی رنج می برند اما بیشتر این مشکلات قابل درمان هستند.

دکتر محمد رضا نوروزی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان این که علی رغم افزایش اختلالات جنسی در سال‌های اخیر در کشور، بسیاری از این مشکلات قابل درمان هستند، افزود: البته در صورتی که مشکل مربوطه به موقع و زود تشخیص داده شود و زن و مرد برای درمان مراجعه کنند و در درمان قاطع و مصر باشند.

وی با تقسیم علل ناتوانی جنسی به دو دسته علت‌های جسمی و روحی، توضیح داد: علت‌های جسمی از علل شایع است که در آن سیستم‌های هورمونی، شریانی، وریدی و عصبی نقش مهمی را ایفا می کنند و نقص هر کدام از این سیستم‌ها می تواند باعث ناتوانی جنسی در افراد و به خصوص در مردان شود.

به گفته این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ اضطراب و مشکلات روحی و عدم خود باوری و اعتماد بنفس، کارزیاد و خستگی می‌تواند زمینه ساز این گونه اختلالات در افراد باشد.

دکتر نوروزی در ادامه در مورد راه‌های درمان این گونه اختلالات گفت: اختلالات عضوی را می توان از طریق دارو، تزریق و جایگزینی هورمون و یا عمل جراحی و اختلالات روحی را با مشاوره، تغییر روش های زندگی و استفاده از داروهای کمک کننده در بالا بردن اعتماد به نفس فرد، بهبود بخشید.

وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه داروهایی که در درمان ناتوانی های جنسی مورد استفاده قرار می گیرند حتماً باید تحت نظر دکتر معالج مصرف شود تا از عوارض احتمالی آن پیشگیری شود،درخصوص نقش و تأثیر داروهای گیاهی نیز گفت: نقش و تأثیر داروهای گیاهی هنوز به صورت علمی اثبات نشده و به نظر می رسد بعضی داروهای گیاهی خاص باعث تقویت روحی و نه تقویت جسمی فرد می شود.

وی در ادامه بر تاثیر مصرف سیگار و مشروبات الکی در دراز مدت تاکید کرد و گفت: مصرف سیگار و مشروبات الکلی باعث بروز اختلالات عروقی و در نتیجه زمینه ساز ناتوانی جنسی در فرد می‌شود.

دکتر نوروزی در پایان چاقی را از عوامل موثر دیگر خواند

[ چهارشنبه ٩ بهمن ۱۳۸٧ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب