مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

 یک متخصص بهداشت روانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اعلام کرد: بین همسرآزاری و میزان طلاق رابطه مستقیم وجود دارد، به طوری که در حالت طبیعی امکان ندارد که طلاقی بدون همسرآزاری صورت گیرد.

دکتر حسین موسی زاده ـ متخصص بهداشت روانی ـ در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، درباره روش‌های همسرآزاری در خانواده‌های ایرانی، گفت: در ایران زنان بیشتر از خشونت کلامی (فحاشی) و روانی استفاده می‌کنند و در مردان استفاده از خشونت‌های جسمی شایع‌تر است. وی افزود: مردان دو برابر زنان کتک می‌زنند و در مواقعی که دچار اختلاف با همسرشان هستند، با کتک‌کاری سعی در برطرف کردن اختلافات دارند.

دکتر موسی زاده با اشاره به این که افرادی که از خشونت استفاد می‌کنند، اغلب به یک بیماری روانی مبتلا هستند، درباره روش‌های درمانی آن توضیح داد: در تمام جهان برای از بین بردن این مشکل در بنیاد خانواده از روان درمانی استفاده می‌کنند که به معنی تغییر افکار، احساسات و مهارت‌های انسانی است.

این متخصص بهداشت روانی گفت: ما در داخل کشور از اعتقادات به صورت مثبت و موثر استفاده می‌کنیم و اصولا اعتقاد به دنیای بعد از مرگ باعث کاهش خشونت در افراد میشود.

وی درباره عوامل ایجادکننده خشونت گفت: شایع‌ترین عامل همسرآزاری در ایران شخصیت‌های ناسازگار با هم است و این که این افراد نتوانسته‌اند از روش‌های متقاعد کننده استفاده کنند و به رفتارهای خشونت‌آمیز روی آورده‌اند.


دکتر موسی زاده در ادامه افزود: مهم‌ترین عامل پیشگیری از خشونت و همسرآزاری در خانواده‌ها، شناخت مناسب قبل از ازدواج و آموزش مهارت‌های همسرداری است، تا زوج‌ها مهارت‌های آموخته شده را در رابطه خودشان مورد استفاده قرار دهند و مهم‌ترین عامل در این امر، کنترل خشم است.

وی در پایان درباره مشاوره‌های قبل از ازدواج در کشور گفت: تعداد افرادی که بتوانند در این زمینه مشورت‌های خوبی ارائه دهند، بسیار اندک است و بسیاری از مشاوران در ایران خوب و مفید عمل نمی‌کنند.

[ چهارشنبه ٩ بهمن ۱۳۸٧ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب