مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

رییس انجمن علمی - تخصصی باروری و ناباروری با ابراز نارضایتی از آنچه که «اجرایی نشدن بیمه ناباروری» خواند، گفت: انجمن‌های علمی و تخصصی خواهان اجرایی شدن بیمه ناباروری هستند.

دکتر محمدرضا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تبعات اجتماعی و روانی ناباروری در زوج‌ها و بحث «بیمه خدمات ناباروری» که از چندی پیش مطرح شده، گفت: در زمینه بیمه خدمات ناباروری سمینارها و کنگره‌هایی برگزار شده و تصمیماتی اتخاذ شده است.وی گفت: علیرغم تلاش‌های انجمن علمی - تخصصی باروری و ناباروری و همچنین موافقت‌های عنوان شده از سوی سازمان‌های بیمه‌گر، هنوز هیچ اقدام عملی در جهت استفاده زوج‌های نابارور از خدمات‌ بیمه‌ای درمان‌های ناباروری صورت نگرفته است.


رییس انجمن علمی تخصصی انجمن باروری و ناباروری با اشاره به تاکیدریاست جمهوری در جهت اجرای بیمه ناباروری گفت: علت آن که هنوز بیمه ناباروری حالت اجرایی به خود نگرفته مشخص نیست. در این زمینه انجمن‌های علمی و تخصصی و مردم خواهان اجرای بیمه خدمات ناباروری هستند. گفتنی است؛ بر اساس اعلام کارشناسان، میزان ناباروری در جهان 15 درصد گزارش شده است.  همچنین حدود 5/2 میلیون زوج نابارور در ایران تخمین زده می‌شود که حدود 750 هزار زوج به درمان‌های پیشرفته ناباروری نیاز دارند. همچنین هر سیکل درمان ناباروری به طور متوسط حدود 5/2 میلیون تومان هزینه به دنبال دارد.

[ یکشنبه ٦ بهمن ۱۳۸٧ ] [ ۸:۳٠ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب