مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ


عضوهیات مدیره انجمن صنایع لبنی: سرانه مصرف شیردرایران90 کیلوگرم است ،سن پوکی استخوان درکشور25سال پایین‌ترازدنیاست.

آمارها حاکی است، در حالی که مصرف سرانه شیر در اروپا 300 تا 400 کیلوگرم در سال است، مصرف سرانه شیر در کشور ما برای هر نفر90 کیلوگرم برآورد می‌شود. 

 به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، دکتر نجفی عضو هیات مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان این مطلب گفت: براساس برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور تامین سلامت مردم در نظر بود تا مصرف سرانه شیر تا پایان برنامه چهارم به 160 کیلوگرم برسد اما با وجود نزدیک شدن به زمان پایانی این برنامه، مصرف سرانه شیر در کشور با رقم اعلام شده تفاوت معنی داری دارد.


عضو هیات مدیره انجمن صنایع لبنی درادامه با اشاره به پیامدهای عدم استفاده از فرآورده‌های لبنی در سلامت افراد، افزود:  سرانه پایین مصرف شیر و فرآورده‌های لبنی در کشور باعث شده است تا در حوزه سلامت هزینه بالایی جهت رفع پوکی استخوان بپردازیم.

 

وی ادامه داد: در حال که پوکی استخوان در دنیا بالای سن75 سال اتفاق می‌افتد این رقم در کشور ما به زیر 50 سال رسیده است یعنی بیش از 25 سال پائین‌تر از کل دنیا که این مسئله باعث نگرانی خواهد بود.

نجفی در ادامه با اشاره بر لزوم مصرف فرآورده‌های لبنی به شکل روزانه برای رسیدن به سطح سلامت مطلوب اضافه کرد: مصرف روزانه حداقل دو لیوان شیر (500 سی سی)، 25 گرم پنیر و 250 گرم ماست و سایر فرآورده‌های لبنی برای حفظ سلامت افراد الزامی است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به موثر بودن نقش رسانه‌ها در فرهنگ سازی استفاده از این فرآورده‌ها گفت: بحث توسعه مصرف شیر در مدارس نیز باید از سوی مسوولان جدی گرفته شود که طرح‌های در این خصوص نیز در دست بررسی است.

نجفی در این زمینه توزیع شیر روزانه را در مدارس ضروری خواند و افزود : با وجود آن که سال گذشته شیر در مهد کودک‌ها و مقاطع پیش دبستانی نیز توزیع می‌شد، اما امسال شیر فقط در مدارس مقطع دبستان و راهنمایی به صورت یک روز در میان توزیع می‌شود که این مساله یک مشکل اساسی به شمار می‌رود؛ چرا که مصرف شیر باید از بدو تولد تا پایان عمر تداوم داشته باشد و لازم است تا روزانه و در کلیه مقاطع مصرف فرآورده های شیر معمول شود.

وی همچنین بر لزوم توزیع شیر حتی در دانشگاه‌ها نیز تاکید کرد.

[ دوشنبه ۳٠ دی ۱۳۸٧ ] [ ۸:٤٥ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب