مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

منبع: ایسنا

یک کارشناس ارشد علوم تغذیه، فعالیت آنتی اکسیدانی پوست سیب را بسته به نوع ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدهای موجود در آن چند برابر خود سیب عنوان کرد و اظهار داشت: مصرف سیب کامل همراه با پوست در پائین آوردن چربی خون موثرتر است.

....ادامه 


لادن صدیقیان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، به نقش کلیدی سیب در کاهش خطر بیماری‌های مزمن‌، این میوه‌ را در معالجه‌ چاقی، امراض مفاصل، کاهش حرارت بدن و برطرف کردن تب مؤثر ارزیابی کرد و گفت: مصرف سیب خام به صورت رنده شده، نتایج خوبی در معالجه‌ اسهال کودکان در پی خواهد داشت.

رئیس اداره‌ نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی استان زنجان، مصرف مداوم سیب را در کاهش چربی‌هایی نظیر تری‌گلیسیرید و کلسترول را مؤثر ارزیابی کرد و ادامه داد: سیب مانع سوء هاضمه شده و اعمال معده را منظم می‌کند.

صدیقیان، سیب را میوه‌ای سرشار از ویتامین‌های A,B,C و ماده‌ معدنی پتاسیم معرفی و افزود: بر اساس آخرین تحقیقات به عمل آمده، سیب سرخ شیرین نسبت به انواع دیگر سیب امتیاز و خواص بیشتری دارد.

وی افزود: علاوه بر تمامی خواص ذکر شده، سیب سرخ شیرین در پاک کردن سموم بدن مؤثر است. به علت داشتن مواد قلیایی، اسید اوریک را حل و ترشحات غدد بزاق و معده را مساعد و متعادل می‌سازد.

این مقام مسئول با تاکید برمصرف متعادل سیب گفت: مصرف این میوه تا سه عدد در روز، در کنار رعایت نکات تغذیه‌ای در خصوص سایر مواد غذایی، طی چند هفته تاثیرات مطلوبی بر شاخص‌های چربی پلاسما می‌گذارد.

صدیقیان خاطرنشان کرد: اگر چه مصرف متعادل سیب در هیچ بیماری به طور صریح منع نشده لیکن در افراد مبتلا به ناراحتی‌های گوارش نظیر زخم معده و اثنی عشر بهتر است به طور موقت از سیب خام کمتر استفاده شود.

این کارشناس ارشد تغذیه ضمن توصیه به مصرف سیب به صورت خام و تازه، تصریح کرد: پختن سیب جهت مصارف مختلف و یا استفاده از آب آن منجر به از بین رفتن تمام یا بخشی از خواص این میوه از جمله ویتامین‌های B,C و املاح به ویژه پتاسیم موجود در آن می‌شود.

صدیقیان با تاکید بر مصرف تمام ‌میوه‌ها و سبزیجات بلافاصله پس از پوست کندن و یا قطعه قطعه کردن، افزود: هر چه سطح و مدت زمان تماس میوه‌ها با هوا بیشتر باشد، بخش بیشتری از ویتامین‌های موجود در آنها با اکسیژن هوا ترکیب و خاصیت خود را از دست خواهند داد.

[ دوشنبه ٩ دی ۱۳۸٧ ] [ ۸:٤٧ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب