مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

منبع: ایسنا

یک پژوهش جدید نشان داد: مصرف کافئین در دوران بارداری به قلب کودک آسیب می‌رساند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، بر اساس نتایج این تحقیق که روی موشهای آزمایشگاهی بررسی شده، مصرف دو فنجان قهوه در روز که در دوران بارداری جذب بدن مادر می‌شود می‌تواند عملکرد قلب را در کودک وی حتی در سنین بزرگسالی کاهش دهد.

ادامه.......


اسکات ریوکیز، پژوهشگر اصلی این تحقیق از دانشگاه ییل در نیوهاون آمریکا در این باره خاطرنشان کرد: هر چند مطالعات ما روی موشهای آزمایشگاهی صورت گرفته اما علت و تاثیر بیولوژیکی تشریح شده در این تحقیق در انسانها نیز موجه و قابل قبول است؛ چرا که به گفته محققان موشها به لحاظ بیولوژیکی بسیار شبیه به انسانها هستند.

ریوکیز تاکید کرد: مطالعات ما نگرانی‌های احتمالی درباره مصرف کافئین در ماه‌های نخست بارداری را تشدید می‌کند اما انجام مطالعات بیشتر و دقیق‌تر در این زمینه ضروری است.

[ دوشنبه ٩ دی ۱۳۸٧ ] [ ۸:٤۱ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب