مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

منبع: ایسنا

نتایج مطالعات تحقیقاتی در کرمان درباره آمپول ضدبارداری «سیکلوفم» نشان داد که عوارض جانبی مصرف این آمپول در سه ماهه دوم مصرف به شدت کاهش می‌یابد.

دکتر محمداسلامی، رییس اداره تنظیم خانواده و جمعیت وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با بیان این که از چهار مطالعه تحقیقاتی انجام شده در چهار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان،‌ کرمان،‌ یزد و ارومیه تحقیقات دو دانشگاه علوم پزشکی کرمان و یزد به اتمام رسیده است، اظهار کرد: براین اساس ضریب تداوم استفاده از روش جلوگیری آمپول سیکلوفم در زنان واجد شرایط دست کم شش ماه بود.


رییس اداره تنظیم خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، با استناد به نتایج حاصله از مطالعه در استان کرمان گفت: براین اساس افراد در سنین بالای باروری و افراد تحصیل‌کرده تمایل کمتری به استفاده از این شیوه جلوگیری داشتند؛ این در حالی است که این روش در میان جوانان و روستاییان در مقایسه با شهرنشینان (یک شهری در مقابل دو روستایی) با استقبال بیشتری روبرو شد.

دکتر اسلامی با اشاره به کاهش میزان عوارض ناخواسته آمپول سیکلوفم در سه ماهه دوم مصرف از تهوع و استفراغ، سردرد، سرگیجه، اختلالات خونریزی در طول قاعدگی به عنوان عوارض این شیوه جلوگیری یاد کرد و افزود: براساس نتایج این تحقیق اختلال خونریزی قاعدگی از 83 درصد در سه ماهه نخست مصرف به 10 درصد در سه ماهه دوم مصرف ‌رسید.

رییس اداره تنظیم خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، در پایان بر نقش موثر مشاوره در نخستین ویزیت در انتخاب صحیح روش جلوگیری تاکید کرد.

گفتنی است،آمپول ضد بارداری و ترکیبی سیکلوفم با فواصل تزریق یک ماه، خصوصیاتی مشابه قرص‌های ترکیبی 21تایی دارد که روش مناسبی‌ برای افراد فراموشکاری است که مصرف شبانه برای آن دشوار است. این آمپول هم اکنون در تمام مراکز بهداشت و درمان کشور توزیع و در بخش خصوصی هم در برخی از داروخانه‌ها ارایه می‌شود.

 

[ دوشنبه ٢ دی ۱۳۸٧ ] [ ۸:٢٦ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب