مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

 

اسهال های ویروسی و خطرناک بویژه در کودکان زیر ٢ سال

 

منبع: ایسنا

دبیر انجمن فوق تخصصی عفونی اطفال ایران با بیان اینکه عفونت‌های اسهالی در فصل زمستان اغلب به علت ویروسی به نام روتاویرویس است که واکسن آن در تمام دنیا به صورت خوراکی وجود دارد، گفت: ارائه این واکسن به کودکان جزو دستورالعمل کاری ما است که امیدوار هستیم وزارت بهداشت حتی المقدور آن را خریداری کرده و در اختیار کودکان قرار دهد.

ادامه....

 


دکتر محمدرضا بلور ساز، دبیر چهارمین همایش سالانه درمان عفونت‌های شایع کودکان و نقش واکسیناسیون در پیشگیری از آنها در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران )ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، با ابراز رضایت از این که واکسیناسیون در سطح کشور برای بیماری‌هایی که امکان واکسیناسیون را دارا هستند به طور کامل انجام می شود، گفت: اما دو بیماری عفونی شامل هموفیلوس آنفلوانزا و پونوموکوک که هر یک عفونت‌های ریه را شامل می‌شود، نیازمند تهیه واکسن و قرار دادن آن در اختیار شیرخواران است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که در حال حاضر در اغلب کشورهای دنیا این واکسن‌ها تزریق می‌شود و کودکانی را که اغلب زیر دو سال هستند، از این بیماری‌های وحشتناک نجات می‌دهد، گفت: متاسفانه این کار در ایران اتفاق نیفتاده است.

دکتر بلورساز اضافه کرد: تهیه این واکسن‌ها و ارائه آن به شیرخواران یکی از مصوبات قطعنامه ما در پیشنهاد به وزارت بهداشت است.

وی همچنین معرفی بیماری‌های عفونی شایع و نقش واکسن در پیشگیری از آنها را اهداف همایش اخیر انجمن فوق تخصصی عفونی اطفال عنوان کرد.

 

[ جمعه ٢٩ آذر ۱۳۸٧ ] [ ٦:٠٥ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب