مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

    بچه ‌دار شدن  به هوش زنان می افزاید، چون ماده خاکستری مغزمادران پس از زایمان ،ظرف چند هفته و چند ماه ، رشد می‌کند.

 ماده خاکستری مغزشامل بخشی از سلول‌های مغزی است که وظیفه  تحلیل اطلاعات را برعهده دارد.

 تصور میشود که تغییرات هورمونی  مرتبط با بچه‌دار شدن، مغز را فوق‌العاده دگرگون و متحول می‌سازد و این تغییرات چشمگیر مغزی در واقع به زنان در آماده شدن برای مواجهه با چالش‌هایی که در پیش رو دارند، کمک می‌کند.

   به گزارش روزنامه‌ دیلی میل، متخصصان دانشگاه ییل در آمریکا  با تهیه اسکن‌های مغزی از گروهی زن که به تازگی مادر شده بودند به این نتایج دست یافتند.

  این متخصصان می‌گویند: نواحی از مغز که در این فرایند رشد می‌کنند به فعالیت‌هایی همچون انگیزش، استدلال، قضاوت و پردازش احساسات و احساس رضایت مرتبط هستند که البته در رابطه بین مادر و فرزند فاکتورهای اصلی محسوب می‌شوند. گسترش منطقه انگیزش در مغز منجر به پرورش و پرستاری بیشتر می‌شود که به بقای کودک و رشد جسمی، احساس و ذهنی او کمک بسزایی می‌کند.

[ یکشنبه ٢ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب