مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

   روانپزشکان تاکید کردند: تاثیر احساسات عاشقانه و دوست داشتن روی مغز، درست شبیه به تاثیر داروهایی مثل کوکائین و یا داروهای قوی تسکین دهنده درد است.

 پزشکان می گویند:‌ دلیل این که مردم به کوکائین روی می ‌آورند  این است که با فعال کردن منطقه خاصی در مغز انسان، احساس  موقتی لذت ایجاد می‌کند در حالی که وقتی فردی احساس عمیق دوست داشتن را تجربه ‌کند همین منطقه از مغز با ایجاد احساسی خوشایند، فعال می‌شود.

 


به گزارش سایت پزشکی وب مد هلت، آرتور آرون پروفسور روانشناسی در دانشگاه ایالتی نیویورک، سه دهه روی تاثیر عشق روی عملکرد مغز آزمایش کرده است.

وی در جدیدترین مقاله خود اظهار داشت که عشق در همان منطقه از مغز که بسیاری از مخدرها اثر می‌گذارند با ایجاد ماده شیمیایی مغزی آرامش بخش و لذت دهنده موسوم به «دوپامین»، تاثیر می‌کند.

این سیستم‌ شناخته شده پاداش دهنده در مغز، هم چنین در کنترل درد نقش حیاتی دارد.

شرح این آزمایشات در مجله پزشکی «پلوس وان» به چاپ رسیده است.

[ یکشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱٤ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب