مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ
 

 به گفته ی روانپزشکان  زوج‌هایی که مدت  زمان طولانی به     ازدواج و پیوند زناشویی خود متعهد هستند،  نوعی تغییرات هورمونی در بدنشان ایجاد می‌شود که نتیجه آن کاهش چشمگیراسترس و تنش‌های روانی است.

  به بیان ساده افرادی که روابط عاطفی همراه با تعهد  در پیوند  زناشویی خود  دارند، کمتر دچار واکنش‌های اضطراب زا می‌شوند.

 به گفته ی یکی از این پژوهش گران: افراد تنها و مجرد که حتی   روابط اجتماعی قوی هم ندارند، بیشتر در معرض استرس واکنشی و روانی قرار دارند و ازدواج و حمایت اجتماعی وسیله‌ای قابل اطمینان برای مقابله با استرس است.

 به گزارش سایت روانشناسی سایکولوژی تودی، این متخصصان با انجام آزمایشاتی  بر روی تعدادی از دانشجویان دختر و پسر متوجه شدند که دانشجویان مجرد چه دختر و چه پسر در این آزمایش‌ها در شرایط استرس زا هر دو سطح بیشتری از ترشح هورمون استرس موسوم به کورتیزول داشتند. در حالی که در شرایط مشابه، میزان ترشح این هورمون در افراد متاهل به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا ‌کرده بود.

  این یافته در مجله پزشکی «استرس» به چاپ رسیده است.

 


[ شنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٤٧ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب