مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور، طی سال گذشته در مقابل هر یک هزار ایرانی 12.2 نفر ازدواج کرده اند که بیشترین آمار مربوط به سیستان و بلوچستان با 14.7 درصد بود.

گزارش های پایگاه آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال نشان می دهد علی رغم جمعیت بالای استان تهران، کمترین میزان ازدواج مربوط به این استان با 9 نفر در مقابل یک هزار نفر و سمنان با 10 نفر در مقابل همین جمعیت است.

در سال گذشته میانگین سن ازدواج مردان در کل کشور 26.6 و میانگین سن ازدواج زوجه 22.2 بوده است که بیشترین میانگین سن ازدواج مردان مربوط به استانهای کرمانشاه و فارس با 27.7 سال و تهران با 27.5 سال است.

همچنین بیشترین میانگین سن ازدواج زنان مربوط به استانهای تهران با 23.6 سال و کرمانشاه با 23 سال است.

کمترین میانگین سن ازدواج مردان نیز در استان اردبیل با 21.2 سال و در زنان برای استان سیستان و بلوچستان با 20.2 سال است

یکی از آمارهای قابل توجه در سال 1388، بالا بودن سن زوجه نسبت به زوج بوده است به طوری که در 10.7 درصد از ازدواجهای ثبت شده زنان سن بیشتری نسبت به مردان داشته اند.

براساس این گزارش، در سال 1388 در مقابل هر هفت ازدواج یک طلاق رخ داده است که کمترین آن با یک طلاق در مقابل 27 ازدواج در استان سیستان و بلوچستان و بیشترین آن با یک طلاق در مقابل سه ازدواج برای استان تهران و یک طلاق در مقابل 6 ازدواج در استان خراسان رضوی است.

 

[ یکشنبه ٤ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب