مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

پژوهش ها  بیان گر  کار آمدی ژلی در از بین بردن ویروس اچ آی وی هستند که برای بانوان قابل استفاده است.

 این ژل محتوی داروی ضد ایدز “تنوفسوویر” (tenofovir) است  و در پژوهش ها پس از یک سال استفاده آزمایشی بر روی ۸۸۹ زن، به میزان ۵۰ درصد از میزان آلودگی به ویروس ایدز کاسته است . میزان کاهش آلودگی به این ویروس در یک دوره دو سال و نیمه، ۳۹ درصد بود.
 در صورت تایید آزمایش ها،  این ، نخستین بار خواهد بود که موثر بودن یک ژل ضدمیکروبی نشان داده می شود.
نیاز مبرم به شیوه های جدید مهار گسترش ایدز به ویژه در مناطق زیر صحرای آفریقا وجود دارد. تقریبا ۶۰ درصد افراد آلوده به ویروس ایدز را در این مناطق زنان تشکیل می دهند.
  به طور کلی  زنان ، به ویروس ایدز آسیب پذیری بیشتری دارند و استفاده از ژل گزینه مناسبی محسوب می شود.

نتایج این مطالعه سه ساله که توسط “موسسه برنامه تحقیقات ایدز در آفریقای جنوبی” ( Caprisa) تکمیل شد، در یک کنفرانس بین المللی ایدز در وین ارائه شد و در نشریه " science" منتشر گردید.

شایان ذکر است که استفاده از این ژل درسنین  ۱۸ تا ۴۰ ساله موثر شناخته شده است.
 دوست عزیز- از توجه و مداقه ی شما بسیار سپاسگزارم. کلمه ی درمان صرفا به جهت کشته شدن ویروس اچ آی وی به کار برده شده بود که البته به نوعی پیشگیری از انتقال ایدز محسوب می شود.

[ چهارشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب