مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

پژوهشگران تاکید کردند: موسیقی درمانی برای بیمارانی که سابقه سکته مغزی داشته‌اند، مفید است.


پژوهشگران می‌گویند: از مدت‌ها پیش می‌دانستیم که گوش دادن به موسیقی می‌تواند استرس را کاهش دهد و این بار در یک تحقیق جدید دریافته‌ایم که موسیقی به بهبود حرکات در مبتلایان به سکته مغزی کمک می‌کند.

بر اساس این تحقیق، متخصصان موسیقی درمانی با تکنیک‌هایی آموزش داده می‌شوند که فعالیت‌های مغز را تحریک می‌کنند و طوری هدف گرفته می‌شوند که کارآیی بیماران را بهبود بخشند.

یک تکنیک معمول «تحریک صوتی ریتمیک» است که به ارتباطات بین ریتم و حرکت متکی است. در این روش آوای یک ضرب خاص برای تحریک حرکت در بیمار بکار گرفته می‌شود. در این تحقیق که حاصل بازبینی روی هفت پژوهش کوچک است 184 داوطلب حضور داشته‌اند.

به گزارش ساینس دیلی، محققان دانشگاه تمپل در آمریکا متذکر شدند که این بازبینی پژوهشی بر تاثیرات مثبت موسیقی درمانی روی بیماران سکته مغزی تاکید می‌کند.


  این خبر تاکیدی  مجدد بر ارزش هنر درمانی و موسیقی درمانی به عنوان نمونه ای از  هنر است که البته  به جز در بیماران، در تمام افراد در همه ی سنین  کاربردی و در عین حال چه برای پیشگیری از درد و ناراحتی و چه در درمان، موٍثر است.

خوشبختانه در ایران به برکت وجود اساتید برجسته دانش روان و روان درمانی،  روش های آموزش هنر درمانی رو به گسترش است. البته ، هر یک از ما به فراخور می توانیم از کمترین ابزار برای شادی روح خود به هنر درمانی روی آوریم مانند نقاشی، خاک بازی و در عالی ترین شکل مجسمه سازی و .....و... و ساخت انواع کاردستی خاصه این که شنیدن یا تولید موسیقی  آهنگ زندگی است ...شنیدن صدای  دل نشین آب دریا ، رودخانه، پرنده و ...همگی برای نشاط و شادابی ما و باز سازی انرژی تحلیل رفته کارآمد هستند.

[ شنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب