مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

  سال گذشته در هر ماه ١٠ هزار و ۴٧٩ واقعه طلاق و یا در هر شبانه‌روز تعداد ٣۴۵ واقعه طلاق به ثبت رسیده است. همچنین در هر ساعت تعداد ١۴ واقعه طلاق به ثبت رسیده است. میانگین سن طلاق "مردان" در سال گذشته ٣۴/١ سال و زنان ٢٩/٣ سال بوده است .

در سال ١٣٨٨ حدود ۵٣ درصد از کل طلاق‌های صورت گرفته مربوط به پنج سال اول زندگی مشترک زوجین بوده و حدود ١۵ درصد از طلاق‌های ثبت شده کشور مربوط به زوجینی است که طول مدت ازدواج آن‌ها کمتر از یکسال است.

به گزارش ایسنا، از جمله علل عمده طلاق‌های صورت گرفته، می‌توان به سازش نکردن و انتخاب نادرست زوجین، کم رنگ شدن و تغییر در نقش‌های سنتی و نظارت خانواده و غیره اشاره کرد که در این میان استان‌های آذربایجان شرقی با ١٨/٧ ، تهران با ١۶/۵ ،‌ چهار محال و بختیاری با ٣٢، خوزستان با ١۵/٧، گلستان با ٣٧/٢، گیلان با ٢۵/۴، مرکزی با ١۵/۵ و یزد با ٣٢/٢ درصد بیشترین افزایش طلاق را داشته‌اند که برابر بررسی به عمل آمده، علاوه بر علل و عوامل یاد شده، مواردی نیز از سوی ادارات ثبت احوال استان‌های مربوط در مورد علل طلاق در این استان‌ها ذکر شده است.

هم چنین ....

 


به نوشته ایلنا، در  گزارشی آمده است: "نتایج پژوهشهای انجام شده در گروه اجتماعی مرکز مطالعات استراتژیک آریا نشان می دهد ٣٠ درصد تهرانی ها همیشه غمگین و افسرده [افسردگی شدید] و  ٢٨ درصد آنها گاهی شاد و اوقات بیشتری غمگین [افسردگی خفیف] هستند".

این گزارش  همچنین تاکید کرده است که مشکل ازدواج، مسکن، کار و درآمد از جمله دغدغه هایی است که سبب بروز اضطراب و پرخاشگری در شهروندان تهرانی شده است.

و.... به گزارش خبرگزاری فارس، حسین ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران گفته است: "۴٠٠ هزار نفر معتاد در استان تهران وجود دارد و اقدامات برای درمان این معتادان در حال انجام است".

او همچنین با تاکید بر "عبور تهران از مرحله هشدار"، از کاهش سن اعتیاد و همچنین استفاده از مواد روانگردان خبرداده است.

...حکایت هم چنان باقی است!

[ چهارشنبه ٩ تیر ۱۳۸٩ ] [ ٢:۳۳ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب