مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

  پژوهشگران از چاقی به عنوان پیش درآمد بروز افسردگی در دختران نوجوان نام برده اند. چاقی عامل خطرزایی در  افسردگی در برخی از دختران است.

کیم بوتل استادیار روانشناسی از دانشگاه کالیفرنیا  اعلام کرد:کشف این یافته حائز اهمیت است، چون علائم چاقی بعنوان پیش فاکتوری برای ابتلا به افسردگی حاد در نظر گرفته می‌شوند.

بر اساس یافته‌های مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا، چاقی در دوران کودکی طی 30 گذشته تا بیش از سه برابر افزایش داشته و نسبت چاقی در بین نوجوانان 12 تا 19 سال از 5 درصد به 1/18 درصد در سال 2008 افزایش یافته است.

مجله روانشناسی سلامت در گزارشی در این زمینه نوشت: به همین ترتیب مرکز تحقیقات ملی مصرف دارو و سلامت در آمریکا با ارائه گزارش سالانه‌ای تاکید کرد که دو میلیون نوجوان 12 تا 17 ساله در سال 2007 حداقل یک دوره ابتلا به افسردگی را تجربه کرده‌اند.

بوتل و دستیارانش با علم به اینکه دوران نوجوانی زمان بسیار مهمی در طول عمر انسان محسوب می شود، تاثیر چاقی را در ابتلا به افسردگی در این گروه سنی مورد بررسی قرار دادند.

افسردگی همانند هر بیماری دیگر اشکال متفاوتی  دارد که با تقسیم بندی مناسب، تشخیص و درمان آن ساده‌تر می شود. پژوهش ها برای تشخیص و مقابله صحیح با این اختلال روانی همچنان ادامه دارد و ممکن است در آینده اشکال دیگری از آن نیز مشخص و معرفی شود.

به گفته پژوهشگران در حال حاضر سه دسته عمده افسردگی عبارت از افسردگی  شدید، افسردگی پایدار اما خفیف و اختلال دو قطبی هستند. بیماران ممکن است انواع متفاوت از علائم و نشانه‌ها را داشته‌ باشند که ترکیبی از انواع مختلف آن باشد.

[ شنبه ۸ خرداد ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب