مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

پژوهشگران در  گزارش جدیدی اعلام کردند؛ زندگی رضایت بخش از سن 50 سالگی آغاز می‌شود و این سن، آغاز شادترین زمان در طول عمر انسان است. پس از پنجاهمین سالگرد تولد، استرس‌ها، عصبانیت‌ها و نگرانی‌ها کمرنگ می‌شوند و انسان شادی بیشتری را در هر روز نسبت به روزهای جوانی تجربه می‌کند.

یافته ها نشان می‌دهد؛ با وجود افزایش خطر مرگ و میر و ابتلا به بیماریها در این سن، به نظر می‌رسد که افراد در این گروه سنی کمتر نگران می‌شوند و از احساسات منفی چشم پوشی کرده و احساسات مثبت را تقویت می‌کنند.

دکتر آرتور استون روانشناس دانشگاه استونی بروک در نیویورک می‌گوید؛ نتایج به دست آمده در این تحقیق بسیار شگفت انگیز است.

روزنامه تلگراف چاپ انگلیس در این باره نوشت: افراد در این سن اغلب بر موارد مثبت  در زندگی مثل خانواده و دوستان تمرکز دارند ، هر چند بیماری‌های مزمن آنها را تهدید می‌کند اما روی این تهدیدات متمرکز نمی‌شوند.

محققان دریافته‌اند که احساسات منفی و مثبت در هر دو جنسیت زن و مرد و با توجه به سن به طور مشابه تغییر می‌کنند.

[ چهارشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ٧:٠٩ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب