مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

بنا به گزارش تازه سازمان ملل متحد، نود درصد از مردان همجنس گرای ساکن منطقه آسیا-اقیانوسیه به تدابیر پزشکی ویژه پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز و همچنین درمان این بیماری دسترسی ندارند .

در این گزارش که با تحقیق جدیدی که توسط برنامه توسعه سازمان ملل انجام گرفته است، ارتباط دارد، آمده شمار افراد همجنس گرا و دو جنس گرایی که در منطقه آسیا - اقیانوسیه حامل ویروس اچ آی وی هستند، بسیار نگران کننده است.

تنظیم کنندگان این گزارش می گویند اغلب این افراد درمان نمی شوند چون قوانین بیشتر کشورهای منطقه، جنبه تنبیهی در مورد آنها دارد و وادارشان می کند برای دریافت درمان، به صورت  مخفی از چشم مسئولان اقدام کنند.

 از آن جا که این انحراف جنسی که نوعی آسیب دیدگی روان تنی است به صورت حقوقی ،همجنس گرا بودن در نوزده کشور از چهل و هشت کشور منطقه - یعنی حدود نیمی از آنها - جرم  محسوب می شود.

 حتی در نقاطی که فعالیت های همجنس گرایانه امری مجاز است مردانی که با مردان دیگر آمیزش جنسی دارند بیم دارند که ممکن است هدف تحقیقات پلیس در مورد سایر جرایم مانند روسپیگری یا رفتارهای خلاف اخلاق عمومی قرار بگیرند.

در گزارش جدید سازمان ملل همچنین آمده است که در برخی موارد، قوانین باز دارنده مستقیما با استراتژی های جلوگیری از گسترش ایدز که مبتنی بر شفاف سازی داده های بیماران است، در تناقض می باشد.

سازمان ملل هشدار می دهد اگر کشورهای آسیا اقیانوسیه نتوانند جنبه حقوقی این وضعیت همه گیر را اصلاح کنند، این وضعیت بحرانی بدتر هم خواهد شد.

 با وجود آن که باید این انحراف  به صورت بیماری و به آسیب دیده ناشی از آن به چشم بیمار نگریست ودر روند درمان، اصول اخلاق و کرامت انسانی را رعایت نمود، متاسفانه این  گزارش همزمان با روز جهانی مقابله با ترس از همجنس گرایی منتشر شده است و به نوعی این انحراف که در دانش پزشکی و روان شناسی  به صورت کلی  نوعی اختلال جنسی  محسوب می شود، وجهه موجه بین المللی به خود گرفته  و  شرایط پرده دری از این معضل رو به گسترش است و رویکرد سازمان ملل به صورت برخورد  با امری موجه وقانونی و مدون نه برخورد از نوع درمان انسانی  با نوعی بیماری انحراف جنسی است.

بدیهی است افزایش سطح دانش جنسی در مردم به ویژه جوانان ( در کشور هایی مانند ایران با بیشینه  تاریخی و فرهنگی) می تواند به عنوان بهترین محافظ در گروهی  از افراد  -  که  تقلیدات روبنایی و  غیر منطقی از پاره ای نابسامانی های ارسال شده از سوی سیاست گذاران غربی  برای کشور های توسعه نیافته  را نشانه تمدن می دانند و از اصالت انسانی خود به دور می روند -  باز دارد.

[ سه‌شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ٩:٢۸ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب