مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

آمار جدید حاملان ویروس اچ آی وی (ویروس زمینه ساز بیماری ایدز) در ایران، نشان می دهد که میزان آلودگی به این ویروس از طریق رابطه جنسی افزایش داشته و نسبت به دو دهه گذشته دوبرابر شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران، تا ابتدای فروردین ماه گذشته نزدیک به ۲۱ هزار نفر (۲۰ هزار و ۹۷۵ نفر) حامل ویروس اچ آی وی در این کشور شناسایی شده اند که از این تعداد بیش از ۹۲ درصد را مردان و کمتر از ۸ درصد را زنان تشکیل می دهند.

ارتباط جنسی با ۱۷/۹ درصد دومین عامل اصلی انتقال ویروس اچ آی وی در ایران عنوان شده است که در مقایسه با آمار مشابه سال ۱۳۶۵ که ارتباط جنسی را عامل انتقال نزدیک به ۹ درصد از افراد اچ آی وی مثبت اعلام کرده بود، دو برابر شده است.


پیش تر، کارشناسان و مقامات بهداشتی ایران از افزایش آمار ابتلا به ویروس اچ آی وی از طریق رابطه جنسی ناایمن، هشدار داده بودند و با توجه به جمعیت جوان این کشور خواستار توجه بیشتر به آموزش همگانی در این زمینه روابط جنسی شده بودند.

بنابر آمار جدید، بیش از ۴۰ درصد از حاملان ویروس اچ آی وی، جوانانی هستند که از ۲۵ تا ۳۴ سال سن دارند.

همچنین براساس آمارهای جدید، آلودگی از طریق سرنگ آلوده و اعتیاد تزریقی نخستین علت اصلی آلودگی افراد به ویروس اچ آی وی است و بیش از ۷۰ درصد حاملان این ویروس، راه اصلی انتقال را اعتیاد تزریقی عنوان کرده اند که در مقایسه با آمار مشابه سال ۱۳۶۵ کمتر از یک درصد افزایش نشان می دهد.

[ شنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب