مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

 

منبع: ایسنا

مدیرگروه بهداشت محیط حرفه‌ای معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران با توصیه به هم‌وطنان مبنی بر این که ظروف یک‌بار مصرف" پت" را در رودخانه‌ها و جویبارها رها نکنند، گفت: تجزیه این ظروف در طبیعت به مدت طولانی زمان نیاز دارد.

مهندس حسین باقرزاده با تاکید براین ‌که هم‌وطنان در روز طبیعت با حفظ موارد ایمنی باید از افروختن آتش در محل خودداری کنند، اظهار کرد: در طبیعت هیچ آبی برای آشامیدن مطمئن نیست از این‌رو هم‌وطنان باید آب آشامیدنی مورد نیاز خود را از منزل تهیه کنند.

وی با بیان این‌که آب لوله‌کشی شهری مطمئن‌ترین آب برای شرب است، یادآورشد: هیچ آب چشمه و رودخانه‌ای حتی زلال برای نوشیدن توصیه نمی‌شود.

مدیرگروه بهداشت محیط حرفه‌ای معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این ‌که باید از خرید مواد خوراکی از دستفروشان اکیدا خودداری شود، گفت: مواد مورد نیاز برای صرف ناهار باید از فروشگا‌ه‌های معتبر تهیه و در شرایط مناسب نگهداری و طبخ شود.

مهندس باقرزاده با اشاره به گزارش مواردی از مسمومیت‌های شدید غذایی در روزهای اخیر، افزود: رهاسازی زباله‌ها در طبیعت هم آثار زیان‌باری را به همراه دارد. از این‌رو هم‌وطنان باید زباله‌های تولیدی خود را در کیسه‌های پلاستیکی نگهداری و در محل مناسب تخلیه کنند.

وی با بیان این‌ که طی بازدیدی از سد لتیان شاهد تجمع حجم زیادی از زباله‌های رها شده در رودخانه و در پشت سد بودیم، در پایان یادآورشد: حال آن ‌که این آب با زحمات و هزینه‌های فراوان تصفیه شده تا برای شرب قابل استفاده شود.

[ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب