مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

پژوهشگران می‌گویند؛ اگر این داروها مدت زیادی مصرف شوند، خطر شکستگی استخوانهای دست و پا بیشتر می‌شود.


این دانشمندان می‌گویند؛ داروی «بیس فسفنات» هرچند در کوتاه مدت کیفیت زندگی را برای بیماران بهبود می‌بخشد اما به مرور زمان ساختار استخوانها را در واقع تخریب می‌کند. در نتیجه درمان با این داروها خطر شکستگی‌های غیرمعمول استخوانی را پس از 4 سال یا بیشتر افزایش می‌دهد. بیس فسفنات به گونه‌ای طراحی شده که فرایند تحلیل استخوانها را آرام یا متوقف کند و این کار طی دوره واحد گذاری مجدد استخوانی در بدن صورت می‌گیرد.

این دوره یک فرایند طبیعی شامل برداشت و جایگزینی بافت استخوانی است. این یافته حاصل دو تحقیق جداگانه از سوی محققان بیمارستان جراحی خاص و مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا است که نشان می‌دهد؛ سرکوب کردن طولانی مدت فرایند واحد گذاری مجدد استخوانی در درمان با این دارو می‌تواند خواص مواد استخوانی را تغییر دهد که به طور بالقوه روی انسجام مکانیکی استخوانها تاثیر می‌گذارد و در نهایت خطر شکستگی‌های استخوانی را تشدید می‌کند.

در این پژوهش، متخصصان مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا روی 111 زن یائسه مبتلا به پوکی استخوان آزمایش کردند که 61 نفر از آنها به مدت 4 سال از این دارو استفاده کرده بودند.

شرح این پژوهش در نشست سالانه 2010 آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا ارائه شده است.

[ یکشنبه ٢۳ اسفند ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب