مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

 منبع: ایسنا

 

 منوپوز یا یائسگی یک تغییر فیزیولوژیک (طبیعی) است که در زمان خاص در بدن هر زنی اتفاق می‌افتد. این تغییر می‌تواند از یک روال زمانی مشخص تبعیت کند و یا طبق یک روال پیش نرفته و زودتر یا دیرتر اتفاق بیفتد.

یک متخصص جراحی عمومی در ادامه در مورد تاثیر یائسگی در بدن زنان گفت: ترشح هورمون استروژن برعهده تخمدان‌هاست که موجب کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی در زنان قبل از سنین یائسگی می‌شود و با بروز یائسگی این اثر محافظتی از بین می‌رود.

 


وی ادامه داد: استخوان‌ها اعضای دیگر بدن هستند که بعد از یائسگی به علت کاهش سوخت و سازشان در معرض خطر قرار می‌گیرند؛ به طوری که بروز پوکی استخوان و شکستگی‌های ناشی از آن در سنین بعد از یائسگی افزایش می‌یابد. گرگرفتگی و تعریق زیاد و به دنبال آن احساس لرز از عوارض شایع و آزار دهنده یائسگی در زنان به شمار می رود.

 بیماران سرطانی به علت مصرف داروهای شیمی درمانی و داروهای هورمونی که ضد هورمون استروژن هستند ممکن است زودتر دچار یائسگی شوند و به علت وجود محدودیتی که در مصرف این هورمون دارند نمی‌توانند از قرص‌ها، ژل‌ها و کرم‌های حاوی هورمون استروژن استفاده کنند.

این متخصص جراحی عمومی ادامه داد: این گروه از زنان بیشتر با مشکلات یائسگی مواجه هستند ولی یائسگی در این افراد به عنوان یک عامل محافظتی دربرابر عود سرطان پستان است. زیرا در بدن بیماران مبتلا به این نوع سرطان تا حد امکان باید هورمون استروژن در سطح پایین نگه داشته شود تا خطر عود این بیماری کاهش یابد.

[ شنبه ٢۸ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب