مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

تصمیم گیری در درمان

پزشک، مشاور یا بیمار؟

پگاه عبادی

 

 

 

             تشخیصِ بیماری و توصیه به درمان در اغلب موارد از جانب پزشک صورت می گیرد و معمولا نیازی به حضور مشاور و تعامل با او در روند درمان احساس نمی شود. حتی در بسیاری موارد  مشاوره  در خصوص انتخاب نوع  درمان به عهده  پزشک متخصص -  که البته در  فنون مشاوره ای تخصص ندارد   - گذاشته می شود. بیمار نیز اصل  مشاوره را غیر ضروری و همراه با اتلاف وقت ، هزینه و  در نهایت بدون نتیجه می بیند.

درمان  یا درمان های مناسب به یقین  توسط پزشک معرفی می شود اما آن چه در تصمیم  گیری تعیین کننده  است؛  زمان، شرایط روحی ، جسمی و حتی مالی و اجتماعی  بیمار است و  تصمیم گیرنده اصلی نیز فقط بیمار است.

آن چه دانش امروز به آن رسیده این که،  مشاور مجرب و دانش آموخته بدون تجویز نظر نهایی با ارتباط مناسب با بیمار در فضای امن و دوستانه، به او کمک می کند تا فارغ از نگرانی های گذرا با اصول منطقی راه درمان را بگزیند.

[ چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۸ ] [ ٩:٠٤ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب