مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

سازمان جهانی بهداشت ( WHO ) با معرفی پنج تهدید مهم بهداشتی اعلام کرد رفع این خطرها می تواند از میلیونها مرگ زودرس پیشگیری کند و امید به زندگی را در جهان حدود پنج سال افزایش دهد.   

این سازمان طی گزارشی اعلام کرد : تغذیه نامناسب در دوران کودکی، مصرف الکل، وضع بهداشت پایین، روابط جنسی ناسالم و ازدیاد فشار خون سالیانه سبب ۶۰ میلیون مرگ زودرس در جهان می شود.

 


درحالی که عدم دریافت غذای مغذی کافی یک خطر مهم سلامتی در کشورهای فقیر است، چاقی و اضافه وزن نیز خطرهای بزرگتری را در کشورهای ثروتمند ایجاد می کند و در نتیجه آن شرایطی بوجود آمده که مرگ و میر ناشی از چاقی و اضافه وزن در سراسر جهان از کمبود وزن فراتر می رود.
سازمان جهانی بهداشت در گزارش خطرهای بهداشتی جهانی اعلام کرد: برخی تهدیدهای بزرگ و گسترده سلامت جهانی را تهدید می کند

این سازمان پس از بررسی ۲۴ تهدید مهم بهداشتی اعلام کرد: شناسایی و ارزیابی این خطرها به سیاست گذاران کمک می کند راهبردهایی را برای بهبود بهداشت با کم هزینه ترین و گسترده ترین شیوه ها تدوین کنند.
این سازمان افزود: دستاوردهای حاصل از بهبود سلامتی ، چند برابر می شود. کاهش بار بیماری در بین فقرا سطح درآمدها را بالا می برد که به نوبه خود به کاهش نابرابری های سلامتی کمک می کند.
این گزارش هشدار داده است که با وجود آنکه برخی تهدیدهای مهم بهداشتی نظیر استعمال دخانیات، چاقی و اضافه وزن معمولا مشکل کشورهای با درآمد بالا است، اما بیش از دو سوم بار جهانی بیماریهای ناشی از چاقی و سیگار در کشورهای فقیر و در حال توسعه مشاهده می شود.
سازمان جهانی بهداشت در ادامه افزود: تهدیدهای بهداشتی در حال تحول است. موفقیت در درمان بیماریهای عفونی به پیری جمعیت منجر شده و از طرف دیگر الگوهای فعالیت بدنی و مصرف غذا، الکل و سیگار نیز در حال تغییر است.

[ شنبه ٩ آبان ۱۳۸۸ ] [ ٥:۳۳ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب