مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

 

  دیوید آر. ویلیامز” استاد بهداشت عمومی “دانشکده بهداشت عمومی هاروارد” گفت: افرادی که تحصیلات بالاتر دارند، مشاغل بهتری دارند و از درآمد و مزایای بهتری نیز برخوردار می شوند.

 


وی افزود: این مزایا به غیر از فواید سلامتی، شامل عوامل دیگری از جمله داشتن آزادی عمل برای برخورداری از مرخصی به منظور مراجعه به پزشک نیز می شود.
ویلیامز گفت: افرادی که سطح تحصیلات بالاتری دارند منابع بیشتری برای مقابله با تنش ها و مسائل زندگی دارند و در محیط بهتری زندگی می کنند.

وی افزود: مسلما این افراد نیز با تنش هایی نیز روبرو هستند، اما نسبت به افراد کم سوادتر، منابع بیشتری برای مقابله با این تنش ها دارند که از آن جمله می توان به امکان دسترسی به باشگاه های سلامتی و ورزش کردن برای دور کردن تنش اشاره کرد.
“اریک آنگنر” استادیار فلسفه و اقتصاد در “دانشگاه آلباما” در بیرمنگام که ارتباط میان سواد و خوشبختی را مورد مطالعه قرار داده، گفت: علاوه بر این، داشتن تحصیلات بالاتر به این معنی است که شخص احتمال بیشتری دارد که دنیای پزشکی نوین را درک کند.
آنگنر گفت: وی در مطالعه اخیرش به این نتیجه رسیده که بزرگسالانی که درس خوانده اند و می توانند بدون کمک پرسشنامه های پزشکی را بخوانند و به آنها پاسخ دهند، از افرادی که این توانایی را ندارند شادترند.
وی افزود: تقویت سواد و بنابراین توانایی خواندن و درک پرسشنامه های پزشکی می تواند موجب افزایش وضعیت سلامتی بزرگسالان شود.
کارشناسان معتقدند: برای بزرگسالانی که در سنین پایین ترک تحصیل کرده اند، بازگشت به مدرسه و تکمیل تحصیلات می تواند به وضعیت سلامتی و چشم اندازهای شغلی آنها کمک کند.
آنگنر افزود: اگر برای این افراد امکان بازگشت به مدرسه فراهم نباشد، تقویت مهارت های خواندن می تواند در زندگی آنها تغییراتی بوجود آورد.

[ چهارشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸۸ ] [ ٧:۳٧ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب