مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

منبع: ایسنا

مقامات بهداشتی سازمان ملل در بیانیه‌ای که در آستانه فرا رسیدن روز جهانی ایدز منتشر شده هشدار دادند؛ مردانی که به دنبال روابط نامشروع جنسی هستند بعنوان مهمترین واسطه‌های انتشار و شیوع ایدز بویژه در منطقه آسیا - اقیانوسیه فعالیت می‌کنند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی کمیسیون ایدز در آسیا، طی برگزاری مراسم راه اندازی یک پایگاه اطلاعاتی آنلاین در زمینه بیماری ایدز و ویروس مرگبار اچ آی وی، آنوپاما رائو سینگ، رییس یونیسف در اداره منطقه‌ای آسیا اقیانوسیه اعلام کرد که به طور تقریبی 75 میلیون مرد آسیایی به طور منظم و دائمی مشتری روابط نامشروع با حدود 10 میلیون زن آسیایی هستند که این آمار برای شیوع ایدز در منطقه هشدار دهنده و خطرناک است که تلاشهای بیشتر مسوولان را جهت جلوگیری از این قبیل فعالیتها موجب می‌شود.


این مقام مسوول درعین حال تاکید کرد: ما نمی‌توانیم تهدید مداوم انتقال ایدز را از طریق روابط نامشروع جنسی که جنبه تجاری پیدا می‌کند کنترل کنیم و علت اصلی این ناتوانی آن است که پیچیدگی‌های مربوط به روند رشد ایدز در میان زنان و کودکان بسیار پنهان و مخفی است.

وی تاکید کرد: در این منطقه بسیاری از زنان توسط شوهرانشان که در خارج از خانه روابط نامشروع و کنترل نشده دارند آلوده به ویروس ایدز می‌شوند در حالی که بسیاری از آنها از بیماری خود اطلاع ندارند و از همین طریق وقتی زنان از شوهران آلوده خود صاحب فرزند می‌شوند این بیماری به نسل آینده انتقال پیدا می‌کند.

با توجه به این رشد غیرقابل کنترل و پنهان، کارشناسان صنوق کودکان سازمان ملل، دفتر برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز، سازمان جهانی بهداشت و بانک توسعه آسیایی در نشستی که در مانیل پایتخت فیلیپین برگزار شد گردهم آمدند تا یک پایگاه اطلاعاتی آنلاین را راه اندازی کنند که هدف از این کار آسان‌تر کردن شرایط برای محققان، سیاست گذاران و گروه‌های شهری در جهت دسترسی به اطلاعات تحقیقاتی ایدز در منطقه بوده است.

کارشناسان و مسوولان امیدوارند که با اطلاع رسانی بیشتر و نیز فراهم کردن امکان دسترسی به تحقیقات مورد نیاز بتوان افراد آلوده را شناسایی کرده و از شیوع ایدز تا حد امکان پیشگیری به عمل آورد.

[ یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳۸٧ ] [ ۱:٤٧ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب