مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، دکتر سوزان دکونزن از دانشگاه شیکاگو می گوید: انزوا در حالت و رفتار ژن موثر در رشد غدد سرطانی تاثیرگذار است.

دکتر کونزن و همکارانش بطور رندوم موش‌هایی که در معرض سرطان پستان بودند را مورد آزمایش قرار دادند آنها موشها را در یک گروه از بقیه جدا کرده و موش های گروه دوم را در اجتماع قرار دادند و مشاهده کردند در موشهایی که از اجتماع جدا شدند سرطان پستان در حال افزایش بود و تغییراتی در سطح متابولیکی ژن‌های موش‌های منزوی به وجود آمد.

این تحقیق به این مورد اشاره می کند که استرس وارد شده از محیط بیرون به موشها بر روی فعال یا غیرفعال شدن ژنها اثر می گذارد.


براساس یافته های این پژوهش دانشمندان امیدوارند راهی برای جلوگیری از به وجود آمدن تومورها قبل از تشکیل آنها به دست بیاورند.

گفتنی است استرس تاثیر مستقیمی بررروی سرطان ها می گذارد بطور مثال ازدواج های استرس زا و یا ناموفق باعث پیشرفت سرطان پستان می شود.

این تحقیق در مجله issue of cancer prevention research به چاپ رسیده است.

[ شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۸ ] [ ٥:۳۸ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب