مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

تنبیه بدنی کودکان تاثیرات روانی بی‌شماری به همراه دارد؛ به طوری که در جدیدترین پژوهشهای بعمل آمده در این زمینه بر کاهش هوش کودک به دلیل تنبیه بدنی تاکید شده است.

 منبع  : سایت پزشکان بدون مرز 

 نتایج یک پژوهش جدید درباره ۱۷ هزار دانشجو از ۳۲ کشور مختلف جهان نشان داده است؛ در هر کشوری که تنبیه بدنی کودکان بیشتر است به همان میزان هوش افراد در سطح ملی کاهش یافته است.

پژوهشگران طی انجام آزمایشاتی در این خصوص اطلاعات مربوط به سطح هوش ۸۰۶ خردسال دو تا چهار ساله و ۷۰۴ کودک ۵ تا ۹ ساله را ارزیابی کردند. زمانی که میزان هوش این افراد در چهار سال بعد دوباره آزمایش شد افرادی که در گروههای یاد شده مورد تنبیه بدنی واقع نشده بودند پنج نمره بیشتر از دیگران که مورد تنبیه واقع شده بودند کسب کردند.

 


پژوهشهای انجام شده در این خصوص نشان داد: تنبیه بدنی ساختار مغز را تغییر می‌دهد و پروسه‌های عصبی خاصی را مختل می‌کند.

پژوهشگران تاکید دارند: تنبیه بدنی به کودک می‌آموزد که که زدن دیگران راهی برای حل مسائل است اما اگر از دیگر روشها استفاده شود کودک مهارتهای شناختی سطح بالا، خویشتن داری و تفکر منطقی را خواهد آموخت.

ماری استراوس محقق دانشگاه “نیو همشایر” افزود: خودداری از تنبیه کودکان باعث می شود که آنها زیرک و تیزهوش شوند زیرا تنبیه کردن از رشد توانایی های ذهنی کودکان جلوگیری می کند.

ستراوس گفت: کتک زدن موجب می شود که کودکان در شرایط دشوار با اضطراب رفتار کنند و نتوانند راه درست را در پیش گیرند.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از کتک به جای صحبت در برخورد با کودک از سوی خانواده فرصت های یادگیری را از وی می گیرد و خانواده با این کار مانع استقلال فکری کودک می شود.

[ چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۸:٤٤ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب