مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

منبع: ایسنا

محققان اعلام کردند که به زودی با یک واکسن ساده می‌توان از بروز سرطان پروستات پیشگیری کرد.

گروهی از محققان دانشگاههای اوتا و کلمبیا در یک تحقیق جدید، ویروسی را شناسایی کرده‌اند که عامل تهدید کننده و بالقوه سرطان خون در سلولهای انسانی و بدخیم سرطان پروستات است.

 


این ویروس XMRV نام دارد و محققان امیدوارند که با شناسایی این ویروس به فرصتهای تازه‌ای برای تولید واکسن، ابداع تستهای جدید تشخیص سرطان و حتی کشف روشهای بهینه برای درمان سرطان پروستات دسترسی پیدا کنند.

دکتر ایلاسینگ استادیار پاتولوژی در دانشگاه اوتا در این باره می‌گوید: ما دریافته‌ایم که ویروس XMRV در 27 درصد از بیماران مبتلا به تومور سرطانی است.

محققان می‌گویند: البته ما هنوز نمی دانیم که این ویروس می‌تواند عامل بروز سرطان پروستات باشد یا نه اما آنچه مسلم است، این است که این ویروس در بسیاری از موارد عامل تشدید تومورهای سرطانی است. البته در مطالعه روی حیوانات مشخص شده است که این ویروس عامل بروز سرطان پروستات است.

در این پژوهش، بیش از 200 مرد مبتلا به سرطان پروستات مورد مطالعه قرار گرفتند و نتایج آن در نشریه پیشرفتهای آکادمی ملی علوم منتشر شده است.

[ جمعه ٢٠ شهریور ۱۳۸۸ ] [ ٦:٢٧ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب