مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

وظایف و مسوولیتهای خانوادگی که در خانه‌های چینی بیشتر مشهود است باعث می‌شود نرخ ابتلا به افسردگی در نوجوانان در این خانواده‌ها کاهش پیدا کند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، بر اساس پژوهش جدیدی که روی جوانان آمریکایی چینی الاصل صورت گرفته، وظایف خانوادگی مانند مراقبت از خواهرها و برادرهای کوچکتر و یا کمک به سالمندان در خانواده نقش مثبت و مهمی در حفظ سلامت روان نوجوانان چینی که در آمریکا زندگی می‌کنند، ایفا می‌نماید.

این شیوه از بروز علائم افسردگی بویژه در پایان دوران نوجوانی جلوگیری می‌کند.

 


مجله «روانشناسی خانواده» با انتشار مقاله‌ای در این زمینه آورده است: نوجوانان 14 ساله‌ای که حس بیشتری نسبت به بر عهده گرفتن و انجام مسئولیتها و وظایف خانوادگی دارند کمتر دچار علائم افسردگی می‌شوند.

پژوهشگران می‌گویند: این نوجوانان در برابر افسردگی مقاوم‌تر هستند.

محققان تصریح کردند: هرچه احساس مسوولیت در خانواده برای نوجوانان بیشتر باشد باعث می‌شود که پیوند قوی‌تر را با خانواده خود احساس کنند و به این ترتیب بیشتر احساس امنیت می‌کنند. این احساس امنیت حتی زمانی که فرد از نوجوانی به سمت جوانی و خودمختاری پیش می‌رود،‌ ادامه پیدا می‌کند.

این مطالعات طی یک دوره دو ساله و روی 218 نوجوان آمریکایی چینی تبار انجام شده است. هرچه این شرکت کنندگان بزرگتر شدند کمک و حمایتشان از خانواده‌هایشان کاهش یافت اما ایده و احترام آنها نسبت به خانواده‌هایشان ثابت باقی ماند و این امر نشان داد که نوجوانان مهاجر همچنان به ارزش‌های فرهنگی و سنتی خود پایبند هستند هرچند در ظاهر ممکن است به نظر برسد که کمتر به سنتها معتقد هستند.

این پژوهش از سوی محققان دانشگاه سان فرانسیسکو انجام گرفته است.

[ چهارشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب