مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت از قرار گرفتن بیماران مبتلا به ایدز و خانواده‌های آنان تحت پوشش بیمه ایرانیان خبر داد و گفت: ‌50 درصد سهم بیمار را سازمان‌های حمایتی پرداخت می‌کنند.

دکتر عباس صداقت در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر پوشش بیمه‌ای برای افراد فاقد هرگونه بیمه که توان جبران هزینه‌های بهداشت و درمان را ندارند، اظهار کرد: این موضوع در اصل 29 قانون اساسی آمده و در ماده 96 برنامه چهارم توسعه هم بر قانون بیمه همگانی سلامت نگر تاکید شده است.


وی افزود: براین اساس باید 50 درصد حق بیمه را فرد و 50 درصد مابقی را دولت پرداخت کند؛ اما با توجه به آسیب پذیری این قشر از بیماران پرداخت 50 درصد سهم بیمار توسط سازمان‌های حمایتی به تصویب رسید که هم اکنون دستورالعمل اجرایی آن نیز آماده است.

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت با بیان اینکه برنامه کشوری ایدز، نظام و ساختار راهبردی ویژه‌ای دارد، گفت: کارگروه کنترل گسترش بیماری ایدز در قالب یک کمیته کشوری در سال 82 به تصویب هیات وزیران رسید که دبیر این کمیته وزیر بهداشت و سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها اعضای آن هستند.

دکتر صداقت به تغییر کمیته کشوری به کارگروه کشوری با پنج کمیته فنی اشاره کرد و افزود: عنوان‌های این پنج کمیته شامل مراقبت و درمان، پایش و ارزیابی، آموزش و اطلاع رسانی، کاهش آسیب و حمایت‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه در این کمیته‌های فنی همه سازمان‌های شریک برنامه عضو هستند، ‌گفت: در این کمیته‌ها مسایل به لحاظ فنی بررسی و پیشنهاداتی به رییس کارگروه (وزیر بهداشت) داده می‌شود.

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت با بیان اینکه دبیرخانه این کمیته در معاونت سلامت مستقر است، افزود: کمیته فنی حمایت اجتماعی سال‌ها غیر فعال بود که از سال گذشته با حضور سازمان‌های حمایتی چون کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و سازمان‌های بیمه گر فعال شد و در گام نخست اساس‌نامه کمیته به تصویب اعضا رسید.

صداقت در پایان نخستین موضوع مورد بحث در این کمیته را حمایت اجتماعی از بیماران مبتلا به ایدز و خانواده‌های آنان برشمرد و افزود: این موضوع به تصویب هیات دولت هم رسیده است.

[ پنجشنبه ۱٤ خرداد ۱۳۸۸ ] [ ٧:٠٢ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب