مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

نخود فرنگی به دلیل آن که مواد مغذی موجود در آن سلولهای تولید کننده انرژی و سیستم‌های بدن را حمایت می‌کند، برای رفع خستگی مهم است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، نخودفرنگی از محدود حبوباتی است که هم بصورت پخته و خام، ‌جزء سبزیجات تازه محسوب می‌شود. اگرچه، ‌تنها 5 درصد از نخود بصورت خام عرضه می‌شوند، اما باقی آنها یخ‌زده و یا کنسرو شده است. نخود یخ‌زده به این دلیل که طعم خود را حفظ کرده و سدیم کمتری دارد، ترجیح داده می‌شود.

نخود‌فرنگی حاوی موادی است که برای سلامت استخوان مناسب است. این سبزی منبع غنی از ویتامین K1 و استئوکلسین (Osteocalcin) که اصلی‌ترین پروتئین در استخوان است را فعال می‌سازد.

استئوکلسین مولکولهای کلسیم درون استخوان را جذب می‌نماید. بنابراین بدون ویتامین K1 به اندازه کافی،‌ میزان استئوکلسین کافی نمی‌باشد و معدنی ‌شدن استخوان صورت نمی‌گیرد.

نخود فرنگی منبعی از فولیک اسید و ویتامین B6 نیز است. این دو ویتامین در کاهش ساخت هموسستئین که مولکول خطرناکی است کمک می‌کنند.

هموسستئین رگهای خونی را تخریب می‌کند و باعث گرفتگی رگها می‌شود. بنابراین فولیک اسید و ویتامینB6 در نخود فرنگی از سلامت سیستم قلبی ـ عروقی حفاظت می‌کنند.

نخود فرنگی منبعی خوب از ویتامین B1، B6، B2 و B3 است که همه این ویتامینها برای سوخت و ساز چربی، پروتئین و کربوهیدرات ضروری هستند. همچنین منبعی غنی از آهن و مواد معدنی ضروری برای عملکرد طبیعی سلولهای خونی است که کمبود آنها باعث کم خونی،‌ خستگی و کاهش سیستم ایمنی بدن می‌شود.

نخود فرنگی منبعی از ویتامین C است که بسیاری از سلولهای تولید کننده انرژی را از تخریب بوسیله رادیکالهای آزاد محافظت می‌نماید.

چگونگی انتخاب و نگهداری از نخود فرنگی

 


سعی کنید نخود فرنگی انتخابی شما، ‌لطیف و سفت باشد. رنگ آنها باید سبز و شفاف باشد. از خرید نخود فرنگی‌هایی که رنگ سبز آنها تیره و یا خیلی روشن باشد و یا زرد رنگ با نقطه‌هایی خاکستری رنگ باشد خودداری نمایید. همچنین نخود فرنگی‌هایی را که پف کرده،‌ آبکی و کپک زده هستند را نیز خریداری نکنید.

بهتر است نخود فرنگی‌ها را در فصل مناسب آنها تهیه و مصرف کنید. در غیر این صورت باید آنها را سریع فریز کنید. نخود فرنگی را به صورت شسته نشده و خارج از غلاف درون کیسه بریزید و در فریزر نگه دارید،‌ در این حالت نخود فرنگی چندین روز می‌تواند سالم باقی بماند.

[ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸ ] [ ۸:۳۸ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب