مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

   دبیر انجمن علمی مامایی ایران گفت: خطر مرگ در مادرانی که به روش جراحی زایمان می‌کنند سه برابر بیشتر از زنانی است که به روش طبیعی و بدون مداخله، زایمان می‌کنند.

ناهید خداکرمی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، ادامه داد: همچنین خطراتی چون عفونت، خونریزی بعد از زایمان و عوارض بیهوشی در این دسته از زنان افزایش می‌یابد.


وی اظهار کرد: طول ماندگاری این افراد در بیمارستان بیشتر می‌شود و نیز بلافاصله پس از زایمان قادر به آغوش گرفتن نوزاد و تغذیه او با شیر خود نیستند که این بار موجب بروز مشکلات عاطفی و ارتباطی بین مادر و نوزاد می‌شود. این درحالیست که درآغوش گرفتن نوزاد پس از تولد، موجب افزایش کیفیت سلامت مادر و نوزاد می‌شود و بار عاطفی مثبت بیشتری دارد.

وی با اشاره به امکان بروز عوارض درازمدتی همچون چسبندگی‌ها، نازایی ثانویه و آسیب به دستگاه ادراری در حین عمل برای مادر و نیز افزایش احتمال بروز مسایلی چون آسم و مشکلات رفتاری برای نوزاد، گفت: در روش جراحی نمی‌توان عدم بروز عارضه در مادر و نوزاد را در آینده تضمین کرد، در حالی که در حالت طبیعی، سلامت مادر و نوزاد تضمین است

[ یکشنبه ٢۳ فروردین ۱۳۸۸ ] [ ۸:٠٩ ‎ق.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب