مشاور مامایی- پگاه عبادی midwiferyconsultant.persianblog.ir
سرویس مشاوره تلفنی از سراسر ایران 9099071318 تماس از خط ثابت 
قالب وبلاگ

 منبع : http://www.babyandpregnancy.co.uk

مترجم : پگاه عبادی

زایمان در آب روشی است کاملا طبیعی، آرام ، با حداقل درد که  مادر باردار را در فرایند زایمان توانمند می سازد. این روش  ، در حال حاضر بسیار مشهور شده است و توجه بسیاری از مادران را جلب نموده است.

طرفداران این روش بر این باورند که آب گرم در آرامبخشی مادر در حین درد ( لیبر) بسیار موثر است، چرا که آب احساس سبک بالی وخوش دلی ایجاد می کند و از سوی دیگر زائو به راحتی وضعیت خود را برای تسهیل زایمان تغییر می دهد. همچنین اثر توانمند سازی آب برای زائو در فرایند زایمان بسیار چشمگیر است.


هر چند در گذشته نگاه ها به این روش مشکوک و تردید آمیز بود ولی امروزه ، به گزینه قابل قبولی تبدیل شده است. امروزه استخر های تولد در بسیاری از بیمارستانهای دنیا در دسترس زائو قرار گرفته اند به شکلی که زائو این دوره را با حداقل درد سپری می کند.

تحقیقات نشان داده است که افرادی که این روش را بر گزیده اند به روشهای دیگر برای کاهش درد نیازی ندارند وآب نیاز آنها را به حضور افرادی که کمک آن ها در کاهش درد حتی به طولانی تر شدن پروسه زایمان می انجامد، مرتفع می سازد.

 از مزایای دیگر این روش  این است که خطر ابتلا به عفونتهای نوزادی دوران تولد به کمترین میزان می رسد.

از جمله دانسته هایی که بهتر است در اختیار مادر باردار قرار بگیرد،  این است که: چه ورزش هایی در تقویت و آرام سازی مادر موثر است؟ ، چگونه محیطی اید ه آل و بدون اضطراب فراهم کنیم؟ تمرینات شیر دهی و درک پیغام های نوزاد چگونه است؟، حقایق زایمان طبییعی از چه قرار هستند؟

 

تکنیک های آرامش بخشی، تنفس و ورزش های لازم جهت کاهش درد  از  جمله  مواردی است که مربی یوگا می تواند به مادر باردار بیاموزد.

 

استخر احساس آرامش و مثبتی را به زائو میدهد و ضمن کاهش اضطراب ، به اکسیژن رسانی بهتر بافتها و اعضا کمک میکند. حضور یک مربی یوگا برای آموزش آن چه که  مادر باردار به آن نیاز دارد بسیار مفید خواهد بود.

.

 

انتخاب روش زایمان در آب احساس مثبت ، توانمندی ، عشق و یک زایمان کامل را می آفریند.

 

[ شنبه ٢ آذر ۱۳۸٧ ] [ ۱:٥۱ ‎ب.ظ ] [ پگاه عبادی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ سپس نطفه را بصورت علقه [= خون بسته‏]، و علقه را بصورت مضغه [= چیزى شبیه گوشت جویده شده‏]، و مضغه را بصورت استخوانهایى درآوردیم؛ و بر استخوانها گوشت پوشاندیم؛ سپس آن را آفرینش تازه‏اى دادیم؛ پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است
آرشيو مطالب
امکانات وب